18.08.2022
Почетна / Градина / Вести / Сонцето ќе нè радува денес

Сонцето ќе нè радува денес

Денес ќе биде сончево попладне. На места ќе дува слаб југозападен ветер.

Планините исто така ќе бидат сончеви. Ќе дува засилен ветер од западниот кварт. Максималната температура на надморска височина од 1200 метри ќе биде околу 10 °.

Во текот на денешниот ден како и во поголем дел од денот среда, ние ќе бидеме под влијание на стабилна и сува, а пред се и топла воздушна маса од југ, што овие два дена ќе ни услови да имаме претежно стабилно и суво време со повремено умерена локална облачност и релативно топло време како за овој дел од годината. Максималните дневни ќе се искачат во просек од +14 до високи +20 степени. Па уживајте во овие два релативно топли денови.

Види

За лекување на карцином помага црн боз

Црниот боз е исклучително корисно растение. Растението црн боз има кичесто жолто-бела боја и цвета …