Почетна / Градина / Вести / Со вода и суво грозје ќе ги исфрлите сите отрови од телото за четири дена (рецепт)

Со вода и суво грозје ќе ги исфрлите сите отрови од телото за четири дена (рецепт)

1.Прво, купете 150 грама суво грозје (црно) од проверен производител.

2.Измијте го грозјето и ставете го настрана.

3. Провријте 400 милилитри вода и во зовриената водата додадете го сувото грозје да се вари на тивок огин уште 20 минути. Количината на вода треба да биде во однос 3:1. Па така, ако сте ставиле една чаша суво грозје, налејте три чаши вода.

4.Оставете да отстоипреку ноќ

5.Наредното утро процедете ја водата и доколку сакте можете повторно да ја стоплите. Важно е оваа вода да се пие на празен стомак, а по половина час може да појадувате.

Употреба:

Види

Дали може да дислоцирате гигантско дрво ? (Видео)

Дали може да дислоцирате гигантско дрво во градовите? Секако дека да. Тоа претставува голем предизвик …