06.07.2022
Почетна / Градина / Вести / Со растенија до добро оформени мускули

Со растенија до добро оформени мускули

Повеќето мажи сакаат да имаат убаво оформени мускули, со кои да го привлекуваат женското внимание. Се разбира без вежбање тоа нема како да се постигне, но има билни рецепти кои помагаат во обликувањето на мускулите и даваат сила.

Една од нив е зрнестата храна и јаткастите плодови. Измешајте по 20 гр зрна од мека пченица, ‘рж, јачмен, овес и пченка. Потопете ја житната мешавина со 3 литри вода и варете на тивок оган во текот на два часа.

Потоа прецедете ја течноста и додадете 1 кг. течна гликоза. Пијте од тоа во текот на 10 дена по една чаша вода 3 пати дневно. Потоа направете одмор од 2 два дена. Истото можете да го повторите три пати.

Паралелно со житни растенија земајте: потопени 100 гр корени од бел Оман со 1 литар домашно црвено вино. Оставете да киснат 8 дена, како па периодично промеувајте.

Потоа прецедете го и добиениот раствор и ставете го во темно шише. Конзумирајте од 1 лажица половина час пред јадење три пати дневно.

Види

На која позиција треба да бидaт цвеќињата поставени во домот

Саксиите со цвеќе секогаш треба да бидат сместени во простории каде ќе имаат поволни услови …