06.07.2022
Почетна / Градина / Вести / Со ова растение ослабела за само 5 дена: Во вторникот имала 72кг, а во неделата 68 килограми

Со ова растение ослабела за само 5 дена: Во вторникот имала 72кг, а во неделата 68 килограми

Многумина од нас користат магдонос за подготовка на разни јадења. Свежата и ароматична билка, не само што ја збогатува храната со одличен вкус и арома, туку и дополнително ја заситува со витамини.

Помеѓу другото, магдоносот е моќен диуретик, ослободува од отоци, инфекции на уринарниот тракт и други здравствени проблеми.

Овој рецепт за напивка за слабеење е многу популарен, а заснован е на способноста да од организмот го исфрли вишокот течност.

Рецепт:

Види

На која позиција треба да бидaт цвеќињата поставени во домот

Саксиите со цвеќе секогаш треба да бидат сместени во простории каде ќе имаат поволни услови …