Почетна / Градина / Вести / Силно невреме предмалку ги покоси јаболките среде берба во Преспа (Видео)

Силно невреме предмалку ги покоси јаболките среде берба во Преспа (Видео)

Силно невреме ја погоди Преспа, во деловите на Јанковец, селата Болно и Избишта, пишува порталот Центар.мк.

Според информациите забележани се штети на јаболката од неочекуваниот град, кој падна среде берба на јаболката.

Погледнете како изгледаше силното невреме кое се случи околу 14 часот.

 

Види

Родохрозит – Камен на љубовта и рамнотежата што ја балансира и зајакнува љубовта на сите нивоа

Родохрозит е елегантен розово-бел минерал наречен “Камен на љубовта и рамнотежата”, бидејќи ја балансира и …