01.12.2023
Почетна / Градина / Што се случува со мозокот ако јадете по три банани дневно

Што се случува со мозокот ако јадете по три банани дневно

Погледнете кои се предностите од консумација на три банани дневно:

-се намалува депресијата

-се регулира крвниот притисок

-се регулира столицата

-лекува мамурлак

-за зголемува густината на коскената маса

-го намалува стресот

-помага кај пушачи да се намали влијанието на никотинот

-ги ублажува тегобите од ПМС

-помага при анемија

-помага во диетите за слабеење

Види

Завршено хортикултурно уредување од Хорти Експерт на приватна куќа во централното скопско јадро

Враќањето на природата во градот, иако не е нова идеја, тоа е сè поголем императив …