06.07.2022
Почетна / Градина / Вести / Шест растенија од кои побрзо растат градите

Шест растенија од кои побрзо растат градите

Ако сте меѓу оние припаднички на понежниот пол, кои сакаат да имаат поголеми гради, но не сакаат пластична операција, еве неколку препорачани природни методи.

1. Резене – Билката содржи состојки кои го зголемуваат естрогенот во телото. Освен тоа во неа може да се најде и посебна состојка која го стимулира растот на градите и го зголемува производството на млеко кај жените доилки.

2. Пискавица – Ова семе може да влијае врз зголемувањето на градите. Тоа се потопува во вода и се остава да остане во неа во текот на ноќта. Потоа водата се користи за масирање на градите.

3. Чичек – Чичекот го зголемува протокот на крв во ткивото на градите и го поттикнува женскиот репродуктивен систем и помага при варењето.

4. Анис – Оваа билка се користи како зачин за да им даде специфичен вкус на јадењата. Но може да се користи и за зголемување на градите.

5. Pueraria mirifica – Оваа тајландска билка веќе долго време се користи за правење креми против брчки. Но, нејзините состојки може да се најдат и во многу препарати за зголемување на градите. Со помош на неа градите ќе ви бидат цврсти и овални.

6. Благ корен – Ова е билка која го зголемува нивото на естроген и пролактин со што градите стануваат побујни и расте нивниот волумен.

Види

Дали се варосуваат младите дрвца?

Варосувањето е активност која е пожелно да се врши на сите дрвја во овошната градина, …