23.05.2022
Почетна / Градина / Вести / Шест растенија кои се борат со токсините

Шест растенија кои се борат со токсините

Кориандер

Зелената билка може да се користи во јадења или во салата. Супстанциите во зачини имаат силно антибактериско и антиоксидантно својство. Тие помагаат за побрзо отстранување на штетните токсини од организмот, како што се тешките метали.

Види

Сакаше да ја истепа неговата сопруга: Еве што направи кучето за да ја спаси

Сакаше да ја истепа својата сопруга: Погледнете на следната страна што направи нејзиното куче за …