22.05.2022
Почетна / Градина / Вести / Шест растенија кои се борат со токсините

Шест растенија кои се борат со токсините

Зелен чај

Всушност корисни својства имаат сите видови чај – бел, црн и зелен, како и неговите смеси. Пијалокот од чајни ливчиња со различен степен на ферментација е силен антиоксидант и има тонизирачки ефект. Најмалку кофеин има во белиот чај, кој што е мек на вкус. Анти материите во пијалокот придонесуваат за исфрлањето на токсините од организмот, а според истражувањето штитат од бројни болести.

Види

Сакаше да ја истепа неговата сопруга: Еве што направи кучето за да ја спаси

Сакаше да ја истепа својата сопруга: Погледнете на следната страна што направи нејзиното куче за …