22.01.2022
Почетна / Градина / Вести / Шест растенија кои се борат со токсините

Шест растенија кои се борат со токсините

Глуварче

Оваа достапна билка може да се користи за салата или за чај. Таа помага обновувањето на црниот дроб по болести или ако тој е преоптоварен од консумирање на алкохол и тешки храни. Се конзумираат зелените лисја на глуварчето. Тие дејствуваат диуретично и исфрлаат токсини од организмот.

Види

Облечен во црвена маица го разлути бикот: Еве како бикот успеа да го пробие кафезот

Облечен во црвена маица овој човек мислеше дека ќе биде во центарот на вниманието на …