07.12.2023
Почетна / Градина / Животни / Се роди јаре со ЧОВЕКОВО ЛИЦЕ: Цело село е во шок, мислат дека ова е знак од Бог (ВИДЕО)

Се роди јаре со ЧОВЕКОВО ЛИЦЕ: Цело село е во шок, мислат дека ова е знак од Бог (ВИДЕО)

Сточар од Индија останал запрепастен откако една негова коза родила коза со „човечко лице“, што соседите го сфатиле како „опомена од Бога“.

Коза на фармерот Шакар Дас (46) од селото Гангапур родила неколку јариња. Првото беше нормално, но второто дојде на свет со отечено, искривено лице кое личеше на човечка глава.

Шакар рече дека младенчето е родено живо и покрај значителните деформитети, но набргу потоа починало. Имаше само две закржлавени нозе, а грбот беше целосно збрчкан.

Во Индија раѓањето на деформирано животно се смета за лош знак, велат мештаните. Соседите побрзаа кај нас дома. Сите беа шокирани од изгледот на детето – изјави Шакар

Соседот на Дасов додаде дека во многу делови од земјата ова се смета за предупредување. „Луѓето раѓањето на мутант го гледаат како знак од Бога“, рекол соседот на фармерот.

Погледнете го видеото на следната страна

Види

Кучиња за кои ќе помислиш дека се од друга планета

Многу ретко може да имате среќа да наидете на куче чии карактеристики се различни од …