22.01.2022
Почетна / Градина / Вести / Се надзира промената на времето: Какво време не очекува

Се надзира промената на времето: Какво време не очекува

Започна да се надзира промената на времето која би можела да не зафати на самиот крај од овој или на почетокот од следниот месец. Доколку прогнозите бидат устрајни до тогаш, а не дека нема простор за понатамошни измени тогаш ова промена би резултирала со исклучително СТУДЕН па и ВЛАЖЕН ВОЗДУШЕН БРАН со врнежи од дожд, заладување, ветер и снег ширум повеќето наши Македонски планини. Состојбата континуирано се следи а за секоја промена ќе бидете известени навремено. Следете не !

Подготви: Denis Muhovic

Види

Облечен во црвена маица го разлути бикот: Еве како бикот успеа да го пробие кафезот

Облечен во црвена маица овој човек мислеше дека ќе биде во центарот на вниманието на …