18.01.2022
Почетна / Градина / Рузмарин – Билката која привлекува пари и просперитет

Рузмарин – Билката која привлекува пари и просперитет

Рузмаринот се смета за света, сончева билка и често се користи за заштита на љубовта и младоста. Сепак, експертите тврдат дека може да се користи и за привлекување пари и просперитет во домот.

Секогаш е добро да имате рузмарин, а се користи за ритуал на чистење со отстранување на лисјата од две или три гранчиња и спуштање во врела вода. Оставете го да врие неколку минути, на тивок оган, така што миризливите испарувања ги исполнуваат сите простории.

Ако имате можност да го декорирате влезот на вашиот деловен простор, добро е да ставите садници од рузмарин – дури и ако се прилично мали, во саксии. Тие привлекуваат добра професионална енергија, доведуваат до раст на бизнисот и го зголемуваат бројот на клиенти и клиенти.

За да привлечете пари, препорачливо е да направите амајлија од рузмарин. Оставете неколку гранчиња да се исушат на темно место, а потоа извадете ги лисјата и наполнете вреќа направена од хартија. Најдобро е хартијата да има златна боја.

Оваа торба можете да ја ставите во кутија со сметки, велат тие спречуваат прекумерни трошоци или можете да ја носите во паричникот за да привлечете пари и секакво изобилство.

Види

Засилете го имунитетот: Ова е супер храна со моќни антивирусни својства

Вирусите се одговорни за многу заразни болести, вклучително грипот и туберкулозата. Со зголемувањето на патувањето …