13.04.2024
Почетна / Градина / Руски рецепт од 75-годишна баба: Го пијам ова и имам шеќер подобар од младите!

Руски рецепт од 75-годишна баба: Го пијам ова и имам шеќер подобар од младите!

РЕЦЕПТ:
Секое утро варете неколку излупени главици кромид (околу 300 г) со 250 мл вода. Оставете да врие 8-10 минути.

Течноста поделете ја три делови: Се пие половина час пред појадок, ручек и вечера.

Третманот се применува 10 дена без прекин, па се прави пауза од 10 дена и по овој принцип се продолжува најдолго 6 месеци.

Овој природен лек го снабдува организмот со потребната доза железо, калциум, цинк, манган и кобалт.

Бидејќи расте под земја, кромидот изобилува со природни етерични масла, како и фитинска киселина за која е докажано дека ги уништува бактериите во белите дробови.

Види

Што се случува со луѓето кои џвакаат мед од саќе

Со џвакањето мед од саќе составен од восок, во нашиот организам допираат биолошки активни материи …