Почетна / Градина / Лек / Руски народен лек лекува многу болести

Руски народен лек лекува многу болести

Земете 300 г свежо алое (Алое arborescens), коe е помладo од 1 година или постарo од 5 години. 5 дена пред да го користите не го напојувајте растението. Вас ви е потребно местото од алое. Потоа додадете 250 гр цикорија 400 г пролетен мед со саќе, 700 г вистинско црвено вино и 500 г чист алкохол.

Сето ова се меша и се цврсто се затвора во темно шише и се остава да отстои 5 дена во темно, ладно место. Првите 5 дена се зема 3 пати на ден пред јадење со лажица, а потоа 3 пати дневно по лажица еден час пред јадење.

По 5 дена стоената можете да земете од течноста колку што ви е потребно за една недела, а остатокот оставете го во темно и ладно место. Третманот трае до 2 месеци во годината.

Овој лек лекува: грип и ангина (за 1 или 2 дена), белодробна туберкулоза, стомачни чирови, упорни главоболки, болест на цревата, астма, гихт, воспаление на крвните садови, кардиоваскуларни заболувања, висок крвен притисок, бубрези, и некои видови на рак (матката).

Види

Идеи со аквариумски маси што ќе ви го одземат здивот

Идеи со аквариумски маси кои ќе ви го одземат здивот