Почетна / Градина / Храна / Ротквица каква што немате видено: Ова е најголемата одгледана ротквица во светот

Ротквица каква што немате видено: Ова е најголемата одгледана ротквица во светот

Нисан од Омер Тамир е израелец кој ги одгледал најголемите ротквици во светот.

Секое од нив тежело по 10 кг.

Види

Започна октомвриската овошна акција во Фоја: За купени 2 овошки, третата ја добивате гратис

Агрометеоролозите велат дека неделава има идеални услови за садење на овошки и лозја.  Дневните температури …