07.12.2023
Почетна / Градина / Вести / Рецепт на Доктор Оз: Со овој природен напиток ќе слабеете цел ден

Рецепт на Доктор Оз: Со овој природен напиток ќе слабеете цел ден

Постои еден лек кој може да ви помогне да ослабнете во било кој дел од денот и ноќта.

Имено, Доктор Оз осмисли рецепт кој неверојатно брзо ги отстранува вишокот килограми.

За овој напиток зборуваше јавно и на сите им го откри начинот на кој се подготвува. Предноста на овој лек во однос на другите е што со него килограмите ги губите побрзо и поедноставно.

Од тогаш почна секојдневно да прима закани од многубројни компании зошто тие ќе го загубат профитот кои до сега имале основа за да ги продаваат лековите, кои не беа ефикасни, па на луѓето не им помагаа, кога е во прашање губењето на килограми.

Овој напиток ги топи маснотиите во текот на денот и ноќта, а едноставен е за подготовка:

Состојки:

-Една шоља сок од грозје
-Една лажица мед
-Две лажици јаболков оцет

Подготовка:

Помешајте ги сите овие состојки заедно и испијте го така подготвениот напиток пред секое јадење. Овој пијалок ги топи маснотиите во рекорден рок, а вие ќе бидете потполно изненадени и задоволни од резултатот.

Види

Дуњата е симбол на среќа и љубов – Таа е витаминска бомба што има многу лековити својства

Дуњата (Cydonia oblonga) е единствениот вид од родот Cydonia. Таа е дрво, високо од 4 …