Почетна / Градина / Вести / Рецепт на дедо Стојан: Како да исфрлите камен од бубрег за 21 ден

Рецепт на дедо Стојан: Како да исфрлите камен од бубрег за 21 ден

Интегрален овес

Вода

ПОСТАПКА:

Во тенџере ставете 800 милилитри вода, а во ладната вода ставете 7 супени лажици овес.

Кога водата со овесот ќе зоврие, тргнете од оган, ставете капак врз садот и оставете така да преноќи. Најдобро е да се подготви навечер.

Следното утро процедете ја содржината, ставете ја во шише или некој друг сад и пијте половина час пред секој оброк и тоа:

Види

Кој зеленчук се сее прв – тие толерираат пониски температури

На почетокот на пролетта, веднаш штом може да се култивира почвата, првиот вид зеленчук се …