Почетна / Градина / Вести / (Рецепт) Чај кој лекува 50. болести: Секое утро испијте една шолја за витко и здраво тело!

(Рецепт) Чај кој лекува 50. болести: Секое утро испијте една шолја за витко и здраво тело!

Време е да почнете да водите грижа за своето здравје…
Овој неверојатен чај кој лекува повеќе од 50. болести се состои од 5. состојки, пишува Екран.мк

Куркума

Лековитите својства на куркумата се доста популарни. Соединенијата на куркуминот ги намалуваат воспалувањата, се борат против рак и помагаат срцето да го сочува здравјето.

Продолжува на следната страна:

Види

Ослабев 10 кг без вежбање, a го пиев само овој чај

“Со овој чај навистина може да се ослабе, особено ако сте на некоја рестриктивн диета …