22.05.2024
Почетна / Градина / Растението за здрава кожа на лицето

Растението за здрава кожа на лицето

Знаете ли дека со помош на магдоносот може да дојдете до убаво лице и да имате здрава и убава кожа?

Оваа билка ќе ви помогне лесно да ја хидратирате кожата и да го стимулирате производството на колаген и еластин во кожата на лицето.

Се што ви е потребно се три лажици на ситно исецкан магдонос и една чаша со вода.

Потребно е да го варите магдоносот околу 15 минтуи, па откако ќе се олади да се исцеди. Со течноста што ќе ја добиете, со помош на памук масирајте го вашето лице. На овој начин ќе ја освежите вашата кожа.

Види

Билката која лекува 500 болести

Куркумата или позната уште како Турмерик, е еден од најмоќните природни лекови. Активната лековита состојка …