23.05.2022
Почетна / Градина / Вести / Растение за здрава кожа на лицето

Растение за здрава кожа на лицето

Знаете ли дека со помош на магдоносот може да дојдете до убаво лице и да имате здрава и убава кожа?

Оваа билка ќе ви помогне лесно да ја хидратирате кожата и да го стимулирате производството на колаген и еластин во кожата на лицето.

Се што ви е потребно се три лажици на ситно исецкан магдонос и една чаша со вода.

Потребно е да го варите магдоносот околу 15 минтуи, па откако ќе се олади да се исцеди. Со течноста што ќе ја добиете, со помош на памук масирајте го вашето лице. На овој начин ќе ја освежите вашата кожа.

Види

Сакаше да ја истепа неговата сопруга: Еве што направи кучето за да ја спаси

Сакаше да ја истепа својата сопруга: Погледнете на следната страна што направи нејзиното куче за …