06.07.2022
Почетна / Градина / Вести / Рана најава за промена на времето: Какво време не очекува?!

Рана најава за промена на времето: Какво време не очекува?!

Денес дел од нашата територија ќе се наоѓа под дејство на ЦИКЛОНСКА активност, што ќе услови повремени врнежи од дожд, кои локално би биле и поинтензивни. Се очекува да наврне локално од околу 30 л/м2 воден талог. Најмногу врнежи сепак се предвидени за јужните, југоисточните и локално југозападните делови на Македонија.

Од 28 / 11 повторно над нашите краишта ќе кружат нови средоземни циклони, а тоа значи повторно период на променливо облачно време кое би резултирало со дополнителна серија на нови влажни воздушни бранови.

Додека неофицијално првата недела од идниот месец на Балканот како што стојат работите би можело да не потсети првиот посериозен ЗИМСКИ БРАН со големо заладување и снег низ повеќето планински места во Македонија

Подготви: Denis Muhovic

Види

Тајната на урдата, која не ја знаеш! Што се случува ако секој ден јадеш од неа?!

Урдата е еден од најстарите прехранбени производи, кој се консумира со огромна желба од луѓето. …