22.05.2024
Почетна / Градина / Профитабилни култури за мали градини

Профитабилни култури за мали градини

Некои од нив се традиционални, но ако не сте ги пробале порано, време е.

Шафран
Овој зачин има историја во нашата земја. Искористете го искуството на луѓето кои со години го одгледуваат и издвојуваат место за шафран на вашата градина.

Види

Билката која лекува 500 болести

Куркумата или позната уште како Турмерик, е еден од најмоќните природни лекови. Активната лековита состојка …