01.12.2023
Почетна / Градина / Природни лекови кои ќе ви помогнат ако ве боли грло

Природни лекови кои ќе ви помогнат ако ве боли грло

Исцеден сок од половина лимон измешајте го со една лажица мед. Пијте по една лажичка од смесата на секој час. Комбинацијата на мед и лимон има благотворно влијание врз грлото, ја зајакнува слузницата, го отстранува засипнатиот глас и го зајакнува имунитетот.

Овие својства се должат на високата содржина на микроелементи и витамини во медот, а имаат и антисептично дејство. Исто така тие содржат висока содржина на витамин Ц во сок од лимон.

Види

Започнува аплицирањето за финансиска поддршка за производителите на поледелски култури

Започнува аплицирањето – Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ги известува производителите …