19.08.2022
Почетна / Градина / Вести / Природен лек што се бори против сите видови на бактерии

Природен лек што се бори против сите видови на бактерии

Овој природен лек се справува со сите видови на бактерии а посебно со бактеријата Esherihia Coli.

Состојки: 250 гр магдонос

250 гр лимон со кората

200 гр мед

20 гр маслиново масло

Магдоносот и лимонот се мелат на машина за мелење. Се меша со медот и маслиновото масло и се става во тегла. Се зема една голема лажица пред доручек а една после вечерата.

Откако ќе го потрошите сиот лек потребно е да направите тест за бактерии. Ако сеуште имате бактерија , лекот го повторувате уште еднаш.

Напомена: Лекот се зема со пластична лажица. Лимонот пред да се употреби да се стави во вода со лажичка сода бикарбона за да ги извлече сите отрови. Малку да постои па се мие и се употребува.

Види

За лекување на карцином помага црн боз

Црниот боз е исклучително корисно растение. Растението црн боз има кичесто жолто-бела боја и цвета …