22.01.2022
Почетна / Градина / Вести / Природен феномен во село кај Кривогаштани: Погледнете за што се работи (Видео)

Природен феномен во село кај Кривогаштани: Погледнете за што се работи (Видео)

Интересен природен феномен на некоолку стотина метри од селото Годивље во општина Кривогаштани.

Погледнете за што се работи:

Види

Облечен во црвена маица го разлути бикот: Еве како бикот успеа да го пробие кафезот

Облечен во црвена маица овој човек мислеше дека ќе биде во центарот на вниманието на …