Почетна / Градина / Вести / Потресна фотографија: Мајката мајмун плаче над своето младенче, но после неколку секунди се случува нешто неверојатно

Потресна фотографија: Мајката мајмун плаче над своето младенче, но после неколку секунди се случува нешто неверојатно

На социјалните мрежи кружи фотографија која се гледа како женка мајмун го држи телото на своето онесвестено младенче. Таа започнала и да испушта крици поради страдање за своето дете.

Сликата ја фотографирал Авинаѓ Лодхи од Индија, и ја пренел на Дејли Меил. Само неколку минути откако направена фотографијата во Мадхиа Прадеш, Централна Индија, младото мајмунче почнало да се освестува.

-Ова ми е омилена фотографија, за целата моја кариера јас немам видено вакво нешто, изјавил фотографот.

Види

Кој зеленчук се сее прв – тие толерираат пониски температури

На почетокот на пролетта, веднаш штом може да се култивира почвата, првиот вид зеленчук се …