Почетна / Градина / Вести / Потресна фотографија: Мајка мајмун плаче над своето младенче, но по неколку секунди се случува нешто неверојатно

Потресна фотографија: Мајка мајмун плаче над своето младенче, но по неколку секунди се случува нешто неверојатно

На социјалните мрежи кружи фотографија која се гледа како женка мајмун го држи телото на своето онесвестено младенче. Таа започнала и да испушта крици поради страдање за своето дете.

Сликата ја фотографирал Авинаѓ Лодхи од Индија, и ја пренел на Дејли Меил. Само неколку минути откако направена фотографијата во Мадхиа Прадеш, Централна Индија, младото мајмунче почнало да се освестува.

-Ова ми е омилена фотографија, за целата моја кариера јас немам видено вакво нешто, изјавил фотографот.

Види

МЗШВ: Целокупното договорено количество на тутун од реколтата 2019 ќе биде откупенo

Денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, заедно со директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, …