19.08.2022
Почетна / Градина / Вести / Погледнете какво време нe oчекува до крајот на неделата

Погледнете какво време нe oчекува до крајот на неделата

Во текот на утрешниот ден (19.06.2017) времето во државава сеуште ќе биде променливо облачно и ветровито односно ќе дува засилен ветер од северен правец а ќе има услови и за повремен локален слаб дожд.

Максималната температура на воздухот ќе се искачи во интервалот од 21 до 29 степени.

Од вторник следува период на претежно стабилно и многу топло време со понатамошен пораст на дневната температура. Преку денот ќе има умерено наоблачување, а локална појава на краткотраен дожд е можна в четврток.

Временската прогноза ја подготви meteomax.mk

Види

Неговата душа e полна со љубов: Тој стигна од Калифорнија до Њујорк за да спаси питбул (Видео)

Кога душата ти е полна со љубов: Тој извозе од Калифорнија до Њујорк за да …