Почетна / Градина / Вести / Погледнете како Мелани Трамп ја украси Белата куќа (Фото)

Погледнете како Мелани Трамп ја украси Белата куќа (Фото)

Американската претседателска администрација ја претстави божиќната декорација на Белата куќа. Првата дама на САД блескаше повторно пред камерите со соодветно избраниот фустан. Таа ги прифати децата и учениците од блиската воена база, кои насликаа и изработуваа разни предмети.

 

Види

10 причини зошто секој ден треба да јадеме портокали

На овие 10 начини портокалите помагаат на нашиот организам во борбата против болестите и штетните …