Почетна / Градина / Вести / Погледнете како 249 комбајни прават светски рекорд

Погледнете како 249 комбајни прават светски рекорд

Се разбира, не постои начин ова да се случи, дури една таква машина е способна да собира илјадници декари секоја година … Рекордот е направен со 249 комбајни во провинцијата Саскачеван, Канада.

 

Види

Конзумирањето праски и сливи штитат од прекумерна тежина

Праскиte (особено нектарините) имаат биоактивни состојки, кои можат да нe заштитат од прекумерната тежина и …