Почетна / Градина / Погледнете гo најголемиот цветен парк во светот (Фото)

Погледнете гo најголемиот цветен парк во светот (Фото)

Освен со највисоката зграда во светот Бурж Халифа, Дубаи може да се пофали и со најголемиот цветен парк распослан на 70 илјади квадратни метри.

Единствената атракција се вика “разнобојна оаза” и привлекува туристи од целиот свет.

Арапската земја, која е омилена дестинација за многу богати луѓе, освен со супер луксузни хотели и трговски центри, веќе ги импресионира посетителите и огромната цветна градина.

Погледнете ги фотографиите на следната страна:

Види

Прекрасни примери за користење на бели камења за дизајнот на вашиот двор (Видео)

Белите камења од многу различни големини може да станат вистинска декорација во градината и дворот …