Почетна / Градина / Животни / Питон се обидел да проголта цел елен, но еве што се случило

Питон се обидел да проголта цел елен, но еве што се случило

Посетител на зоолошката градина под отворено небо во тајландската провинција Чонбури спаси елен од питон, пренесува Азија Еден.

Видеото е снимено минатата сабота и покажува дека влекачот се обидува да го проголта пленот. Сепак, пред да го проголта целиот елен, човекот почнува да го удира со гранка. Питонот го испушта еленот и бега во шумата.

Интернет-корисниците брзо не се согласија дали посетителот на зоолошката градина ја направил вистинската работа. Според некои, сосема е нормално животните да јадат други животни, а луѓето не треба да се мешаат. Други веруваат дека спасувањето животи е вистинската работа што треба да се направи во секој случај.

За видеото на следната страна

Види

Млада единка од Балканскиот рис фотографирана во НП „Галичица“

Балканскиот рис повторно фотографиран во Националниот парк „Галичица“. Фотографијата од рисот е од фотозамка. Ретко …