Почетна / Градина / Вести / Пијалак за природно чистење на телото

Пијалак за природно чистење на телото

Ѓумбирот има важна улога во варењето на храната. Покрај тоа што го крева расположението и го намалува стресот, тој е ефикасен и во опуштање на дигестивниот тракт, природен лек за вознемирен стомак, настинки и грип. Ја подобрува циркулацијата и го јакне имунитетот. Чајот од ѓумбир помага во чистење на телото од токсини.

За подготовка ви требаат:

4 шолји вода
корен од ѓумбир (околу 3 сантиметри)

Изрендајте го парчето ѓумбир, (може и сечкан) ставете го во вода што врие и варете го на ниска температура уште 15 минути.

Процедете, оладете до 80 степени, па додадете лимон.

Чајот е добар и за намалување на менструалните болки.

Види

Тој ги промени гумите од својата кола: Погледнете што самиот изработи од старите гуми

Потребно е вистинско изработка да ги претвори старите гуми во нешто толку неверојатно 👏👏