22.01.2022
Почетна / Градина / Лек / Пет причини зошто треба да јадеме млад крoмид, особено зелениот дел: Еве што му прави на нашиот организам!

Пет причини зошто треба да јадеме млад крoмид, особено зелениот дел: Еве што му прави на нашиот организам!

1. Младиот кромид го штити срцето – тој е полн со антиоксиданти кои ги штитат клетките од оштетување предизвикано од слободни радикали. Покрај тоа, младиот кромид го одржува крвниот притисок во нормални граници и го намалуваат ризикот од формирање на згрутчување на крвта.

Види

Руската билкарка Елена тврди: Три „плевели“ се дар од Бога и го лекуваат целото тело (рецепт)

Руската билкарка Елена Федоровна Зајцева тврди дека најобичниот плевел може да не спаси од бројни …