Почетна / Градина / Пет креативни идеи за уредување на мали дворови

Пет креативни идеи за уредување на мали дворови

Со оригинални идеи и ефективни градинарски елементи, дури и најмалото парче зелено може да стане оаза за сите да се восхитуваат.

Градинарскиот мебел не мора да биде скап. Со помош на блокови и греди, можете да трансформирате дел од вашиот двор или тераса во модерен агол за да уживате во само еден час и со релативно малку пари.

Пергола како модерен елемент во градината

Ако вашата дворна област е мала за големи дрвја или ви треба алтернатива сè додека не порасне, перголата е елегантно решение кое ќе обезбеди сенка и секако ќе му даде повеќе карактер на вашата градина отколку чадорот. Перголата е на некој начин продолжување на ентериерот затоа што ќе ви даде простор каде се чувствувате како во дневната соба.

  Продолжува на следната страна:

Види

Храна која доведува до предвремено стареење

Шпанскиот нутриционист Хелен де ла Фуенте Хидалго откри како да се избегне предвремено стареење. „Кога …