Почетна / Градина / Патка со 76 малечки патчиња стана хит на социјалните мрежи

Патка со 76 малечки патчиња стана хит на социјалните мрежи

Ако имаше награда “Мајка на годината” кај водните птици, таа дефинитивно ќе биде освоенa од патка, која живее во Бемиджи, Минесота.

Минатата недела локалниот фотограф Брент Чизек направи шармантна слика на мајката патка проследена со над 50 мали патчиња, по што ја објави фотографијата на Instagram и Twitter.

Фотографот вели дека и предтодно видел птици со 20 малечки, но никогаш толку многу. Моментално бебињата на патката се 75 на број.

It looks like this Common Merganser adopted a few young ones. 🤯

A post shared by Brent Cizek (@brentcizekphoto) on

Види

Жабите привлекуваат богатство и пари?

Според древната кинеска уметност на фенг шуи се верува дека жабите привлекуваат богатство и носат пари. …