06.07.2022
Почетна / Градина / Вести / Осум интересни факти за сопствениците на домашните миленици

Осум интересни факти за сопствениците на домашните миленици

8. Неколку други интересни факти за животните: вашата мачка е способна да ве манипулира; луѓето купуваат поздрава храна за кучињата, отколку за себе; Научниците успеале да ги припитомат дивите лисици.

Извор: vdomimilenik.com.mk

Види

Тасмански ѓавол – животното кое јаде се што мрда

Тасманскиoт ѓавол јаде се што мрда. Името го здобил по ѓаволската сила и дрскост да …