Почетна / Градина / Вести / Осум чешниња лук и литар вода – Еве што потоа ќе се случи со вашето тело

Осум чешниња лук и литар вода – Еве што потоа ќе се случи со вашето тело

Научно е докажано дека лукот ги убива бактериите, го намалува крвниот притисок и  ги намалува липидите во крвта, пишува Актуелно24.

Некои истражувања покажуваат и дека лукот може да го подобри имунитетот, а ги успорува и растот натумор.

Оваа напивка се пие 7 дена, се употребува ако почнат знаци на настинка, ако телото треба да се прочисти од токксини или имате слаб имунитет.

Подготовката на следната страна:

Види

Тој ги промени гумите од својата кола: Погледнете што самиот изработи од старите гуми

Потребно е вистинско изработка да ги претвори старите гуми во нешто толку неверојатно 👏👏