Почетна / Градина / Вести / Oгромна мечка почна да го брка: Погледнете го неговиот успешен потег!

Oгромна мечка почна да го брка: Погледнете го неговиот успешен потег!

Види

Живеел пред 140 милиони години – Едно од најголемите животни кои воопшто се движеле по земјата откриенo во Аргентина

Научниците открија фосили во Аргентина на можеби најстариот познат член на група диносауруси познати како …