Почетна / Градина / Вести / Oгромна мечка почна да го брка: Погледнете го неговиот храбар и успешен потег!

Oгромна мечка почна да го брка: Погледнете го неговиот храбар и успешен потег!

Види

Кумановец си ја шета свињата низ улиците и булеварите на градот (ФОТО+ВИДЕО)

Кумановец редовно изминатите недели си ја шета својата свиња по улиците во населбата „Гоце Делчев“, …