Почетна / Градина / Вести / Од утре голема промена на времето: Еве што не очекува

Од утре голема промена на времето: Еве што не очекува

Утре времето утре ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди, а на планините повремено ќе провејува снег. Се очекува минималната температура да изнесува -5 степени Целзиусови, а максималната ќе достигне до 14 степени.

Утринската температура утре во Скопје ќе се спушти до 0 степени, а максималната дневна температура ќе изнесува 11 степени.

Од Управата за хидрометеоролошки работи  (УХМР), ноќта кон петок од југозапад ќе се прошират врнежи кои понекаде и на пониските места ќе бидат од снег. Утринските температури до петок во најголем дел од земјава ќе бидат под нулата, а потоа малку ќе се покачат.

Види

Спатифилум – цвеќето на мирот

„Спатифилум“ потекнува од влажни тропски шуми од Индонезија, на Филипините и тропски Северна, Централна и …