Почетна / Градина / Новата Husqvarna 120 Марк II лесна за употреба и наменета за домашни потреби (Видео)

Новата Husqvarna 120 Марк II лесна за употреба и наменета за домашни потреби (Видео)

Новата Husqvarna 120 Марк II е моторна пила, која е лесна за употреба, и наменета за домашни потреби. Благодарение на доволната ефикасност на пилата, таа лесно ги сече дрвата за огревно дрво, а со неа лесно се сечат и поситните парчиња.

Содржи мотор X-Torq® со ниски емисии и воздушно вбризгување што го одржува филтерот чист. Ниската опрема за сечење на повратен удар има зголемена безбедност.

Погледнете го накратко и видеото кое прикажува како лесно може да се управува со овој модел:

Еве накратко карактеристики за оваа моторна пила:

Моќност: 1.4kW
Зафатнина: 38.2 cm3
Тежина без мач и ланец: 4.85 кг
Големина на мач: 14″ / 35cm
Ланец: 28 заби
Свеќица: CHAMPION
Mаксимум броj на вртежи: 9000

За нарачки и повеќе инфо кликнете ТУКА

Види

Храна која доведува до предвремено стареење

Шпанскиот нутриционист Хелен де ла Фуенте Хидалго откри како да се избегне предвремено стареење. „Кога …