Почетна / Градина / Вести / Ноќно пазарење на новогодишни елки

Ноќно пазарење на новогодишни елки

Градинарскиот центар Фоја, со задоволство Ве поканува и очекува на ноќно пазарење на новогодишни елки вечерва и утре вечер.

Повелете на одлична атмосфера, дружење и греано вино направено по рецептот на Фоја.

ЛИНК од НАСТАНОТ

Види

Кој зеленчук се сее прв – тие толерираат пониски температури

На почетокот на пролетта, веднаш штом може да се култивира почвата, првиот вид зеленчук се …