Почетна / Градина / Вести / Невремето во големо Коњари направи големи штети, а предизвика и смртни случаи (Фотографии)

Невремето во големо Коњари направи големи штети, а предизвика и смртни случаи (Фотографии)

Во текот на вчерапниот ден силно невреме проследено со засилен ветер и пороен град ги погоди атарите на прилепските села Големо и Мало Коњари, како и Кадино село, при што настрадаа големи површини засадени со тутун, пипер, жито и други култури.

Погледнете ги фотографиите од големо Коњари:

Фото: Виктор Петрески

Види

Индексот на цените во земјоделството кај инпутот е зголемен за 8.2 %, а кај аутпутот се бележи зголемување од 2.1 %

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на цените во земјоделството во септември 2018 …