Почетна / Градина / Најздрава диета: Диета со јаболко или здраво губење килограми

Најздрава диета: Диета со јаболко или здраво губење килограми

– 1 јаболко
– Омлет со обезмастено сирење
Предпладневна ужина:
– Парче обезмастено сирење
– Чаша нискомаслен јогурт

Ручек:

– 1 јаболко
– Парче пилешко месо
– Салата од брокула
После пладневен оброк
– Капучино шејк

Вечера:

Види

Храна која доведува до предвремено стареење

Шпанскиот нутриционист Хелен де ла Фуенте Хидалго откри како да се избегне предвремено стареење. „Кога …