Почетна / Градина / Вести / На радио ја пуштија омилената песна на еден германски овчар – Погледнете ги неговите движења

На радио ја пуштија омилената песна на еден германски овчар – Погледнете ги неговите движења

Нема ништо подобро од тоа да го споделите вашиот дом со прекрасно куче. И ако тоа се случи нека биде германски овчар со вкус во музиката, за вашите денови да бидат секогаш забавни. Една жена по име Стефани Волтон има германски овчар по име Џексон и тој е талентиран да танцува кој го прави животот на неговиот сопственик возбудлив.

Откако сопственикот сподели видео во кое се гледа како двајцата возат наоколу и се забавуваат во автомобилот, видеото стана вирално.

Џексон беше номиниран за наградата „Златни коски“ во категоријата видео со Најчудните таленти за кучиња.

Види

ОСИ и СТРШЛЕНИ – Како против нив?!

Проблемот со осите и стршлените длабоко го чувствуваат оние кои имаат овоштарници. Всушност, ова се …