22.03.2023
Почетна / Градина / Животни / Мечка трча низ населбата Буковски Ливади во Битола

Мечка трча низ населбата Буковски Ливади во Битола

Вечерва триесет минути по полноќ, битолчани снимија мечка како трча низ улиците на населбата Буковски Ливади во Битола. Мечката е снименa во близина на кафеаната Адриатик, пишува Апла.мк.

Види

Влегол во кафез каде живеела лавица – Погледнете ја нивната средба

ВИДЕО: Неверојатен момент кога голема лавица по прв пат после долго време се сретнува со …