Почетна / Градина / Лек / Мајчината душица e ефикасна против акните

Мајчината душица e ефикасна против акните

Ова се добри вести за сите оние кои имаат долгогодишни проблеми со акните и нечистото лице. Нема потреба да трошите пари на скапи козметички средства кога се работи за овој проблем, туку доволно е да посветите внимание на тинктурите изработени од мајчина душица или мајчина душица во комбинација со некое друго растение како што е невенот.

Група британски истражувачи неодамна го докажаа ефикасното дејство на мајчината душица во борбата против акните.

Низата тестови кои ги направија докажуваат дека екстрактите од мајчина душица ефикасно ги уништуваат бактериите кои се главни виновници за појавување на акните.

Види

Смрадликата лекува отоци, рани, забоболки

Смрадликата е богата со тен материи, етерични масла и други вредни предмети. Има крвоспирачко, антиинфламаторно …