02.12.2022
Почетна / Градина / Вести / Лукот потопен во црвено вино, лекува многу болести

Лукот потопен во црвено вино, лекува многу болести

Тоа растително лековито средство во себе ги комбинира корисните својства на лукот и црвеното вино. Добиената смеса може да спречи многу болести, ја прочистува крвта, го зајакнува имунолошкиот систем, ги отстранува лошиот холестерол, го подобрува кардиоваскуларниот систем, го отстранува вишокот сол во организмот, ја зголемува издржливоста, дава енергија и се бори со инфекциите.

Пред сè, овој лек има силни својства во борбата против разни видови рак.

Еве што ви треба:

12 чешниња лук
1/2 литар црвено вино со добар квалитет

Подготовка:

Види

Факти и митови поврзани со отровните растенија

Кога сме меѓу природата и се насладуваме на чистиот воздух и убавата глетка треба да …